Zavrieť ikona
youtube icontiktok iconfacebook iconinstagram icon
Obľúbené produktyObľúbené ikona
Porovnávanie produktovPorovnanie ikona
Prvý obraz zo starých mobilných telefónov sa vydražil. Na najnovšom je vyobrazený obľúbený spevák

Prvý obraz zo starých mobilných telefónov sa vydražil. Na najnovšom je vyobrazený obľúbený spevák

Unikátny projekt “Velikáni, ktorí pomáhajú aj po smrti” naozaj pomáha tým, ktorí to potrebujú. Nielenže dáva druhú šancu nepoužiteľným mobilným telefónom, ktoré by inak putovali do elektroodpadu, ale vďaka dobročinnej akcii a dražbe prvého obrazu získajú až 4 neziskové organizácie finančnú podporu na ich ďalšie fungovanie. 

 

 

Štvrtý obraz z dvanástich poteší milovníkov hudby

 

V rámci tohto projektu sa vyhotoví 12 unikátnych umeleckých diel, ktoré vznikajú pod taktovkou umelca Jozefa Stančíka. Keďže firme Mobilonline záleží na životnom prostredí, rozhodla sa robiť zelené a eko aktivity aj kreatívnym spôsobom. A práve premieňanie nepoužiteľných a starých mobilných telefónov na umelecké diela je jedným z nich. 

 

Umelec Jozef Stančík doteraz vytvoril tri obrazy, na ktorých sú znázornení teoretický fyzik Albert Einstein, český podnikateľ Tomáš Baťa a mexická maliarka Frida Kahlo. V týchto dňoch pribudol aj štvrtý obraz, na ktorom je znázornený hudobník John Lennon. Jeho hudba dodnes robí radosť ľuďom po celom svete.

 

 

John Lennon ovplyvnil vývoj modernej populárnej hudby

 

John Lennon sa narodil 9. októbra 1940 a aj napriek krátkemu, len 40-ročnému životu, po sebe zanechal veľa. Bol to britský spevák, skladateľ, gitarista a hlavne zakladajúci člen skupiny The Beatles. Okrem toho sa venoval aj herectvu, písaniu, maľovaniu a aktivizmu. Je považovaný za jednu z najväčších a najvýznamnejších hudobných ikon 20. storočia, ktoré ovplyvnili vývoj modernej populárnej hudby. Medzi jeho najznámejšie skladby patrí nepochybne pieseň “Imagine”. 

 

Po rozpade kapely Beatles sa John Lennon venoval aj sólovej kariére, no po narodení syna Seana v roku 1975 sa rozhodol dať si prestávku a venoval sa výchove a domácnosti. Mal ho s manželkou Yoko Ono, ktorá pre speváka znamenala veľa. Jeho život ukončil atentátnik 8. decembra 1980, ktorý na Johna päťkrát vystrelil pred vchodom do apartmánového domu v New York City, v ktorom všetci spolu bývali. John Lennon na následky vykrvácania zomrel, no v spomienkach ľudí a svojich hudobných dielach žije až dodnes. 

 

 

Obraz Tomáša Baťu sa už vydražil 

 

4. decembra 2023 sa uskutočnil slávnostný galavečer Forbes Top Covers, počas ktorého sa konala aj charitatívna dražba umeleckých diel. Medzi draženými vecami bol aj jeden z našich obrazov, konkrétne unikátne umelecké dielo s podobizňou Tomáša Baťu. To sa vydražilo za neuveriteľných 10-tisíc eur a vydražil si ho samotný majiteľ Forbes Slovensko. Dokopy sa tento rok vyzbieralo 135 800 eur, ktoré sa rozdelili medzi 4 neziskové organizácie – Liga za duševné zdravie, Deťom s rakovinou, Buddy a Zmudri. 


Spoločnosť Mobilonline je nesmierne šťastná a zároveň hrdá, že aj takýmto spôsobom mohla prispieť na činnosť týchto organizácií, ktoré pomáhajú mnohým ľuďom na Slovensku. Neskôr sa vydražia aj zvyšné obrazy Jozefa Stančíka, takže veríme, že už čoskoro pomôžeme ďalším. Projekt “Velikáni, ktorí pomáhajú aj po smrti” je krásnou ukážkou toho, že keď sa chce, všetko sa dá. Aj z na prvý pohľad nevyužiteľného odpadu môže vzniknúť niečo užitočné, čo je navyše pozitívne aj pre naše životné prostredie.

 

Text: Aďka Šipošová

Foto: Roman Lorinčík