Zavrieť ikona
Porovnanie akčných kamier BML cShot3 4K a cShot1

Porovnanie akčných kamier BML cShot3 4K a cShot1

Akčné kamery sa vyrábajú v rôznych cenových kategóriách, ktoré sa oplatí porovnávať. Väčšinou sú to kamery do 100€, od 100€ do 300€ a nad 300€. V tomto prípade nie je vždy výška ceny priamo úmerná kvalite záznamu a využitiu kamery majiteľom. Ako si vybrať akčnú kameru si môžete prečítať na našom blogu: Akčná kamera: Ako vybrať tú správnu pre vás?

Porovnanie akčných kamier BML cShot3 4K a cShot1

Ide o outdoorové kamery, ktoré majú vynikajúci pomer ceny a kvality. Balenie obsahuje všetko, čo je potrebné pre okamžité zaznamenávanie športových, dovolenkových a napríklad aj teambuildingových aktivít. BML cShot3 má samozrejme širšie príslušenstvo a obsahuje aj praktické diaľkové ovládanie.

Pri BML cShot3 sa dá najlepší záznam vytvoriť v natívnom rozlíšenie kamery 4K (4096 x 2160 px) pri 30 fps. Video sa dá vytvárať aj v nižšom rozlíšení, a to 2.7K pri 30 fps, vo Full HD rozlíšení pri 60 fps a s rozlíšením 720p pri 120 fps. Vyššiu rýchlosť snímania (60 a 120 fps) oceníte najmä pri slow motion. Kamera, samozrejme, umožňuje aj fotografovanie, vrátane sériových snímkov a nakrúcania časozberných videí. Ovládanie a nastavenie kamery je jednoduché a intuitívne.

Pri BML cShot1 sa dá najlepší video záznam vytvoriť v natívnom 2.7K rozlíšení pri 30 fps. V menu nájdete aj 4K pri 30 fps, lenže v tomto prípade ide o interpolované rozlíšenie, čo je prirodzene v nižšej kvalite ako pri cShot3. Ostávajú tu aj ďalšie možnosti videí (Full HD pri 60 fps a HD 720p pri 120 fps).

Objektív je ultra širokouhlý, uhol záberu (170° pri cShot3 a 160° pri cShot1) spôsobuje súdkovito skreslený obraz, čo pri akčných kamerách samozrejme nie je nič neobvyklé a spomínané skreslenie dodáva záberom svojský charakter a priestorovú dynamiku. Zároveň sa vďaka tomuto uhlu nemusíte báť, že by vám “ušiel” dôležitý záber. 

Príslušenstvo BML cShot3 4K:
Príslušenstvo cShot3 4K

Akčné kamery majú zhodný dizajn. Na povrchu sa nachádzajú dve kruhové tlačidlá OK (hore) a Mode (vpredu), ktoré slúžia na spustenie kamery a na zapnutie / vypnutie snímania. Na pravom boku sú dve podlhovasté tlačidlá navigácie v menu. Zadnú stenu tvorí 2-palcový displej. Manipulácia, nastavenie a ovládanie je užívateľsky veľmi prijateľné a intuitívne.

Obe kamery podporujú microSD karty do kapacity 64 GB. Pamäťová kamera nie je súčasťou balenia. Pri kúpe microSD karty je okrem kapacity dôležité brať do úvahy aj dátový tok označovaný ako MB/s. Čím je dátový tok vyšší, tým lepšie. Batéria s kapacitou 900 mAh je vyberateľná a pri bežnom používaní na jedno nabitie vydrží do jednej hodiny. Nabitie batérie na maximum trvá približne 90 minút. Na tele kamier sa nachádza konektor micro USB a micro HDMI. Akčné kamery môžete prepojiť s počítačom alebo so smartfónom aj pomocou Wi-Fi.

Z vyššej cenovej kategórie nad 100 € je zaujímavou voľbou Xiaomi Mi Action Camera 4K, ktorá je svojimi vlastnosťami veľmi podobná GoPro Hero4 Silver. Presvedčte sa sami na Mobilonline ;)

porovnanie akčných kamier BML cShot1 a cShot3 4K

 

  BML cShot3 4K BML cShot1 Xiaomi Mi Action Camera 4K
  BML cShot3 4K BML cShot1 Xiaomi Mi Action Camera 4K
Displej 2-palcový LCD dislej 2-palcový LCD dislej 2.4-palcový dotykový dislej
Uhol záberu 170 stupňov 160 stupňov 145 stupňov
Rozlíšenie videa 4K pri 30 fps, 2.7K pri 30 fps,
1080p pri 60 fps, 720p pri 90 fps
natívne 2.7K pri 30 fps, (4K pri fps),
1080p pri 60 fps, 720p pri 120 fps
4K pri 30 fps,
1080 pri 60 fps
Stabilizátor záznamu neuvedené neuvedené elektronická stabilizácia záznamu
Hmotnosť 60 gramov 60 gramov 99 gramov
Rozmery 59 x 41 x 29 mm 59 x 41 x 29 mm 71.5 x 42.7 x 29.5 mm
Kapacita batérie 900 mAh 900 mAh 1450 mAh
SD karta micro SDHC/ micro SDXC
do 64 GB
micro SDHC/ micro SDXC
do 64 GB
micro SDHC/ micro SDXC
Príslušenstvo v balení vodeodolné púzdro
diaľkový ovládač, USB kábel,
ďalšie príslušenstvo na upevnenie
vodeodolné púzdro
USB kábel,
ďalšie príslušenstvo na upevnenie
USB kábel

 

Zdroj foto | UNSPLASH - Jordan Opel

heureka graphics

Cena kvality mobily a GPS

Pridajte sa k tisícom našich spokojných zákazníkov a ohodnoťte vaše skúsenosti s nákupom na heureka.sk. Ďakujeme!
šípka
heureka.sk logo

Zvažoval som kúpu telefónu a hľadal som čo najnižšiu cenu, chcel som nový, keďže šlo o darček. Možnosť kúpiť nový z výkupu, v podstate len rozbalený je super. Majú veľa prevádzok. Dokonca aj výkupné cený nových telefónov vyzerajú férovo pre obe strany.

star ratingstar ratingstar ratingstar ratingstar rating
heureka.sk logo

Telefony zo skupiny B su ako nove toto bol uz druhy nakup

star ratingstar ratingstar ratingstar ratingstar rating
heureka.sk logo

Tovar som objednal neskoro medzi sviatkami ako darček telefón pre priateľku k narodeninám už vyzeral byť stratený nedodaný v čas, avšak po komunikácii s operátorkou sa objednávka presmerovala a skrátila dodacia doba. Palec hore za ústretovosť, príkladná komunikácia so zákazníkom Ďakujem. Tu nakúpim zas a odporúčam.

star ratingstar ratingstar ratingstar ratingstar rating

Registrujte sa

a ziskajte zľavy,
bonusy a rôzne výhody.

zľavy a akcie
EXTRA
zľavy a akcie
HISTÓRIA
HISTÓRIA
nákupov
REKLAMÁCIA
REKLAMÁCIA
bez bločku
VÝMENA NEROZBALENÉHO
VÝMENA NEROZBALENÉHO
tovaru do 30 dní
splátky
Ahoj!
nákup na splátky

Zistiť viac o
všetkých výhodách

Registrovať sa
ruka