Zavrieť ikona
Maturita v mobile: Nový podcast uľahčí študentom prípravy na skúšku dospelosti

Maturita v mobile: Nový podcast uľahčí študentom prípravy na skúšku dospelosti

 

Ústne maturity sa nezadržateľne blížia a študenti sa už začínajú pripravovať na jednu z najdôležitejších skúšok ich života. V tomto čase, plnom stresu a učenia, prichádza inovatívny projekt „Maturita v mobile“, ktorý ponúka jedinečnú a prístupnú formu prípravy. Projekt je zameraný na maturitné témy nahovorené do audio formátu, vďaka čomu si ich môžu študenti vypočuť kedykoľvek a kdekoľvek.

 

Za iniciatívou projektu Maturita v mobile stojí firma Mobilonline v spolupráci s hercom Lukášom Pelčom, a to všetko s podporou spoločnosti Samsung a Banskobystrického samosprávneho kraja. Spoločným cieľom je poskytnúť študentom efektívne a flexibilné riešenie počas ich maturitných príprav. Projekt Maturita v mobile predstavuje moderný prístup k vzdelávaniu, kde technológia slúži ako most medzi tradičným štúdiom a potrebami súčasnej generácie študentov.

 

Maturitné témy nájdete aj na Spotify

 

Projekt Maturita v mobile vznikol ešte minulý rok, kedy na YouTube pribudlo 30 videí, ktoré predstavujú 30 maturitných tém z literatúry. Podrobnosti sú dostupné aj na Instagrame. Tohtoročnou novinkou je možnosť vypočuť si maturitné témy aj ako podcast na Spotify. Študenti sa tak môžu pripravovať aj pri iných činnostiach alebo pri cestovaní. Čím častejšie si témy vypočujú, tým si zapamätajú viac potrebných informácií. 

 

Nahovorené maturitné témy sú nielen praktické, ale aj motivujúce. Poskytujú študentom možnosť nadobudnúť nové informácie alebo si zrekapitulovať už známe učivo v príjemnej, nekonvenčnej forme. Tento projekt je dôkazom, že príprava na maturitu nemusí byť len o sedení za knihami, ale môže ísť ruka v ruke s modernými technológiami a inováciami.

 

Firma Mobilonline, spolu s ďalšími partnermi, týmto projektom ukazuje svoje odhodlanie podporovať vzdelávanie a osobný rozvoj mladých ľudí. Spoločne sa ich týmto snažia motivovať, aby sa učili nové veci a aby prípravy na maturitu nepodcenili. Maturitné témy v audio verzii môžu pomôcť aj tým, ktorým bežný spôsob učenia nevyhovuje a informácie si lepšie zapamätajú vtedy, keď ich niekde počujú. Maturita v mobile je teda viac ako len učebný nástroj. Ide o revolúciu v učení a krok k modernému vzdelávaniu pre mladých, ktoré prinesú študentom menej stresu a trápenia. 

 

Je dôležité si pripomenúť, že inovácie a technológie môžu výrazným spôsobom uľahčiť ich cestu k získaniu vedomostí. Projekt Maturita v mobile je dôkazom, že vzdelávanie sa neustále vyvíja a prispôsobuje potrebám študentov. Veríme, že to motivuje všetkých k tomu, aby k prípravám na skúšky pristúpili aj týmto inovatívnym spôsobom. Všetkým maturantom držíme palce. 

 

Text: Aďka Šipošová