Zavrieť ikona
youtube icontiktok iconfacebook iconinstagram icon
Obľúbené produktyObľúbené ikona
Porovnávanie produktovPorovnanie ikona
Karl Lagerfeld výrazne ovplyvnil svet módy: Na najnovšom obraze z mobilných telefónov je zobrazený so svojou láskou

Karl Lagerfeld výrazne ovplyvnil svet módy: Na najnovšom obraze z mobilných telefónov je zobrazený so svojou láskou

 

Módny návrhár Karl Lagerfeld je piatou významnou osobnosťou, ktorá sa stala súčasťou unikátneho projektu „Velikáni, ktorí pomáhajú aj po smrti“. Z nepoužiteľných mobilných telefónov, ktoré by inak putovali do odpadu, vznikajú dychberúce umelecké diela. Nielen, že ide o pomoc životnému prostrediu, ale výťažok z vydražených obrazov poputuje organizáciám, ktoré to potrebujú. 

 

Šetrenie životného prostredia kreatívnou cestou

 

Spoločnosť Mobilonline sa venuje viacerým zeleným aktivitám na podporu životného prostredia a ochrany prírody. Projekt „Velikáni, ktorí pomáhajú aj po smrti“, je len jednou z nich. Hlavnou myšlienkou na jeho vytvorenie bolo využitie starých a nepoužiteľných mobilných telefónov. Aby nemuseli skončiť v elektroodpade, umelec Jozef Stančík z nich vytvára unikátne diela. Firma momentálne hľadá aj ďalšieho umelca, ktorý by sa rád podieľal na zhotovení nových diel, ktorých bude dokopy 12. Portál Startitup, ako hlavný mediálny partner, o tejto výzve nedávno informoval.

 

V rámci projektu doteraz vznikli umelecké diela znázorňujúce teoretického fyzika Alberta Einsteina, českého podnikateľa Tomáša Baťu, mexickú maliarku Fridu Kahlo a hudobníka Johna Lennona. Obraz s Tomášom Baťom sa už dokonca aj vydražil za neuveriteľnú sumu 10-tisíc eur, ktorá poputovala 4 neziskovým organizáciám. 

 

 

Karl Lagerfeld patril k najuznávanejším osobnostiam vo svete módy 

 

Karl Otto Lagerfeld o sebe tvrdil, že sa narodil v roku 1938, no jeho uniknutý rodný list hovorí o dátume 10. september 1933. Narodil sa v nemeckom meste Hamburg, ale rozhodne nezostal pôsobiť len vo svojej rodnej krajine. Počas svojho života sa stal jedným z najuznávanejších a najvplyvnejších módnych návrhárov na celom svete. 

 

Väčšinu života prežil v Paríži. Aj napriek tomu, že sa preslávil ako nezávislý tvorca, mal svoju vlastnú značku a taktiež spolupracoval s rôznymi módnymi firmami. Od roku 1982 pracoval ako hlavný návrhár pre Chanel a v tejto pozícii vydržal do konca svojho života. Spolupracoval aj so známymi modelkami, ako napríklad Claudiou Schiffer, Cindy Crawford či s Dánkou Frejou Beha Erichsen. 

 

Zaujímavosťou bola jeho vášeň ku knihám a hudbe. Bol naozaj vzdelaný a rozhľadený. Posledné roky života mu robila spoločnosť mačka Choupette, ktorá pre neho bola veľmi dôležitá a doslova bola jeho láskou. Po jeho úmrtí má vlastných zamestnancov, ktorí sa o ňu starajú. Lagerfeld zomrel 19. februára 2019 v Paríži. Deň predtým ho hospitalizovali kvôli zdravotným problémom spôsobenými rakovinou pankreasu. 

 

 

Ako súvisí Karl Lagerfeld s firmou Mobilonline?

 

Módny návrhár Karl Lagerfeld je nielen významnou osobnosťou a inšpiráciou. Produkty s jeho značkou a podobizňou sú obľúbené po celom svete a výnimkou nie je ani Slovensko. Na e-shope Mobilonline nájdete rôzne príslušenstvo značky Karl Lagerfeld. Môžete si vybrať obaly na telefón, náhradné remienky na smart hodinky, puzdrá na bezdrôtové slúchadlá, mini kabelky a množstvo ďalšieho. Nejde len o praktické produkty na bežné používanie, ale o štýlové doplnky, ktoré zvýraznia akýkoľvek outfit. 

 

Obraz Karla Lagerfelda zo starých mobilných telefónov je ďalšou ukážkou toho, že prírode sa dá pomáhať aj kreatívnym spôsobom. Postupne sa vydražia aj ostatné diela, takže ak chcete urobiť dobrý skutok, majiteľom jedného z nich sa môžete stať čoskoro aj vy. 

 

Text: Aďka Šipošová

Foto: Roman Lorinčík