Zavrieť ikona

Múzeum mobilných telefónov

 

Pamätáte si ešte svoje prvé mobilné telefóny? Leteli značky ako Sony Ericsson, Nokia, Motorola, Siemens alebo Alcatel. Boli veľké, odolné a nabíjali sa niekoľko hodín, ale batéria im vydržala aj 2 týždne. Bez problémov prežili nejeden pád, občas dokonca aj z niekoľkých poschodí. Obchodovali sme s polyfonickými zvoneniami, drtili Snake a Tetris a najväčší frajer z partie bol ten, kto mal najmenší mobil.

 

S láskou spomíname na tieto časy, ktoré už mladšie generácie nezažili a len ťažko si vedia predstaviť fungovanie s telefónom bez dotykovej plochy, inteligentných funkcií a obľúbených aplikácií. A tak sme sa rozhodli, že to zmeníme a umožníme im zblízka nahliadnuť na históriu telefónov. Priamo v zrekonštruovanej budove Rakottyayovej Smaltovne v Lučenci, a zároveň súčasnom sídle Mobilonline, otvoríme múzeum mobilných telefónov s množstvom historických kúskov, na ktoré sa bude môcť prísť bezplatne pozrieť ktokoľvek, kto bude mať záujem.

 

Naša zbierka už dnes obsahuje viac ako 100 telefónov, vrátane niekoľkých exemplárov vysokej hodnoty, ktoré sú úplne nové a neboli nikdy použité. Veľká časť zbierky pochádza z nezištných darov dobrých ľudí, ktorým sa náš nápad zapáčil a rozhodli sa do múzea prispieť vlastnými kúskami. Ďalšiu časť telefónov sme zachránili priamo z elektro odpadu, ktorý bol určený na recykláciu. 

 

Pokiaľ máte aj vy doma historické kúsky (môžu byť aj nefunkčné), ktoré si zaslúžia obdiv generácií, a chceli by ste ich podarovať nášmu múzeu, neváhajte nás kontaktovať a radi k vám pre ne bezplatne pošleme kuriéra. 

 

 

Text: Erika Matúzová
Foto: Veronika Melichová

heureka graphics

Cena kvality mobily a GPS

Pridajte sa k tisícom našich spokojných zákazníkov a ohodnoťte vaše skúsenosti s nákupom na heureka.sk. Ďakujeme!
šípka
heureka.sk logo

odporúčam

star ratingstar ratingstar ratingstar ratingstar rating
heureka.sk logo

Konkurencie schopné ceny. Milý pani predávajúca na predajni v Topoľčanoch. Infolinka nápomocná pri konzultácii.

star ratingstar ratingstar ratingstar ratingstar rating
heureka.sk logo

odporúčam

star ratingstar ratingstar ratingstar ratingstar rating

Registrujte sa

a ziskajte zľavy,
bonusy a rôzne výhody.

zľavy a akcie
EXTRA
zľavy a akcie
HISTÓRIA
HISTÓRIA
nákupov
REKLAMÁCIA
REKLAMÁCIA
bez bločku
VÝMENA NEROZBALENÉHO
VÝMENA NEROZBALENÉHO
tovaru do 30 dní
splátky
Ahoj!
nákup na splátky

Zistiť viac o
všetkých výhodách

Registrovať sa
ruka