Zavrieť ikona
youtube icontiktok iconfacebook iconinstagram icon
Obľúbené produktyObľúbené ikona
Porovnávanie produktovPorovnanie ikona

Múzeum mobilných telefónov

 

Pamätáte si ešte svoje prvé mobilné telefóny? Leteli značky ako Sony Ericsson, Nokia, Motorola, Siemens alebo Alcatel. Boli veľké, odolné a nabíjali sa niekoľko hodín, ale batéria im vydržala aj 2 týždne. Bez problémov prežili nejeden pád, občas dokonca aj z niekoľkých poschodí. Obchodovali sme s polyfonickými zvoneniami, drtili Snake a Tetris a najväčší frajer z partie bol ten, kto mal najmenší mobil.

 

S láskou spomíname na tieto časy, ktoré už mladšie generácie nezažili a len ťažko si vedia predstaviť fungovanie s telefónom bez dotykovej plochy, inteligentných funkcií a obľúbených aplikácií. A tak sme sa rozhodli, že to zmeníme a umožníme im zblízka nahliadnuť na históriu telefónov. Priamo v zrekonštruovanej budove Rakottyayovej Smaltovne v Lučenci, a zároveň súčasnom sídle Mobilonline, otvoríme múzeum mobilných telefónov s množstvom historických kúskov, na ktoré sa bude môcť prísť bezplatne pozrieť ktokoľvek, kto bude mať záujem.

 

Naša zbierka už dnes obsahuje viac ako 100 telefónov, vrátane niekoľkých exemplárov vysokej hodnoty, ktoré sú úplne nové a neboli nikdy použité. Veľká časť zbierky pochádza z nezištných darov dobrých ľudí, ktorým sa náš nápad zapáčil a rozhodli sa do múzea prispieť vlastnými kúskami. Ďalšiu časť telefónov sme zachránili priamo z elektro odpadu, ktorý bol určený na recykláciu. 

 

Pokiaľ máte aj vy doma historické kúsky (môžu byť aj nefunkčné), ktoré si zaslúžia obdiv generácií, a chceli by ste ich podarovať nášmu múzeu, neváhajte nás kontaktovať a radi k vám pre ne bezplatne pošleme kuriéra. 

 

 

Text: Erika Matúzová
Foto: Veronika Melichová