Zavrieť ikona

Ako zistiť model telefónu?

Chcete si kúpiť príslušenstvo, ale nemáte istotu, ktorý konkrétny model smartfónu máte? Nie ste sami! Na trhu je dnes už toľko variánt, že pri niektorých značkách sú si smartfóny podobné ako vajce vajcu. Poďme si teda ukázať rýchly návod, pomocou ktorého šikovne zistíte, ktorý model máte doma. 

Existuje veľa spôsobov na vyriešenie záhady vášho miláčika. Pri všetkých je však základným krokom rozlišovanie typu modelu (napr. Samsung Galaxy S8, Huawei P smart 2019) a čísla modelu (napr. G950F, POT-LX1). Metódy, ako ich nájsť, sú nasledovné: 

 

Krabička smartfónu 

Najrýchlejší a najjednoduchší spôsob. Ak ste si kupovali smartfón v originálnom balení, názov (resp. typ) a číslo modelu nájdete buď priamo na krabičke (väčšinou na spodnej časti alebo spredu, pri čiarovom kóde) alebo v jej vnútri (napríklad v príručkách). 

 

Vonkajšia / vnútorná strana telefónu 

Ak máte tlačítkový telefón alebo plastový smartfón s vyberateľnou zadnou stranou, informácie o vašom mobile môžete nájsť pod batériou. Bohužiaľ novodobé smartfóny už túto možnosť nemajú a zadnú stranu nie je možné vybrať. Pri niektorých modeloch však výrobcovia uvádzajú informácie o telefóne v spodnej zadnej časti smartfónu. Ak si číslo modelu (napr. SM-G950F) napíšete do Googlu, okamžite sa vám zobrazí typ modelu, ku ktorému prislúcha.   

 

Nastavenie v smartfóne

Všeobecné informácie o telefóne môžete nájsť priamo v zapnutom smartfóne. 

 • Smartfóny s operačným systémom Android 
  Na domovskej obrazovke zobrazte Notifikačnú lištu tak, že v hornej časti potiahnite prstom smerom nadol. Následne kliknite na maličké zubaté koliesko Nastavenia. Z vyobrazených ponúk scrollujte úplne nakoniec, kým nenájdete Informácie o telefóne. Tu sa môžete dočítať o modeli a type vášho smartfónu.  
  Veľa výrobcov inštaluje do smartfónov rôzne nadstavby (One UI, EMUI, MIUI a pod.), preto sa jednotlivé kroky môžu mierne líšiť. 
  postup na android

 • Smartfóny s operačným systémom iOS 
  Na domovskej obrazovke nájdite aplikáciu Nastavenia (ikonka kolieska). V ponuke vyberte Všeobecné a následne zvoľte Informácie. Zobrazí sa niekoľko riadkov, vás však bude zaujímať len riadok Model. Tu nájdete označenie svojho iPhonu začínajúce písmenom A (napríklad A1865, A1901 a pod.), ktoré stačí zadať do Google. Následne sa zobrazí model vášho telefónu. 

  postup na ios

heureka graphics

Cena kvality mobily a GPS

Pridajte sa k tisícom našich spokojných zákazníkov a ohodnoťte vaše skúsenosti s nákupom na heureka.sk. Ďakujeme!
šípka
heureka.sk logo

Ok

star ratingstar ratingstar ratingstar ratingstar rating
heureka.sk logo

Obchod odporúčam.

star ratingstar ratingstar ratingstar ratingstar rating
heureka.sk logo

Jediná nevýhoda bola pri vyzdvihnutí mobilu v predajni Aupark Košice. Predavač sa venoval.vypisovaniu na mobil, nemal záujem o otázky ani vysvetlenie. Vraj niečo vážne riešil s firmou. Tak predpokladám, že prečo prišiel neskoro alebo vyhadzov. Spýtal som sa vedľa v mobil dates. Asi minútka z času predavača.

star ratingstar ratingstar ratingstar ratingstar rating

Registrujte sa

a ziskajte zľavy,
bonusy a rôzne výhody.

zľavy a akcie
EXTRA
zľavy a akcie
HISTÓRIA
HISTÓRIA
nákupov
REKLAMÁCIA
REKLAMÁCIA
bez bločku
VÝMENA NEROZBALENÉHO
VÝMENA NEROZBALENÉHO
tovaru do 30 dní
splátky
Ahoj!
nákup na splátky

Zistiť viac o
všetkých výhodách

Registrovať sa
ruka