Zavrieť ikona
Véčkový inovatívny smartfón Samsung Galaxy Z Flip

Véčkový inovatívny smartfón Samsung Galaxy Z Flip

Nový vyklápací smartfón Samsung Galaxy Z Flip je ďalší model s ohybným displejom, ktorý ponúka inovatívne zhotovenie a tie najlepšie špecifikácie známe z vlajkových lodí. Tento smartfón si Samsung nechal doslova ako eso v rukáve po predstavení už vymakanej trojice smartfónov Galaxy S20, S20+ a S20 Ultra (článok nájdete TU). Nie je to prvý smartfón z dielne Samsung s ohybným displejom. Tým bol skladací Galaxy Fold, ktorý bol navrhnutý s tým rozdielom, že sa otváral na štýl “knihy”. Pri modeli Galaxy Z Flip si zaspomíname na staré časy véčkových telefónov, ktoré boli IN pred nástupom neohybných dotykových smartfónov.

Flexibilný displej aj do 90 stupňového uhla

Vyklápací smartfón Galaxy Z Flip ponúka ohybný 6,7 palcový Dynamic AMOLED Infinity Flex displej s rozlíšením 1080 x 2636 px. Displej je vyrobený zo špeciálneho skla s technológiou Ultra Thin Glass. Nový model je možné zložiť ako klasické vyklápacie telefóny, ktoré pútali pozornosť kedysi. Tým sa výrazne zmenší veľkosť smartfónu a zároveň chráni vnútornú časť displeja pred priamym poškodením napr. pri páde. So štýlovým vyklápaním alebo sklápaním smartfónu ohúrite aj vašich priateľov. Veľkosť smartfónu pri vyklopení má 167.3 mm na výšku a pri sklopení sa vám “zmenší” na neuveriteľné kompaktný rozmer len 87.4 mm

Model Galaxy Z Flip sa dá ohnúť aj do 90 stupňového uhla, vďaka čomu získa smartfón funkciu stojanu už sám o sebe. Využijete to hlavne pri videohovoroch, nakoľko nebudete musieť držať telefón v ruke a nebudete potrebovať ani stojan na udržanie telefónu. Jednu polovicu displeja môžete využívať na zobrazenie individuálneho obsahu, aplikácií a druhú polovicu na ovládanie ďalšej aplikácie, poprípade na čítanie textových komentov pod videom, čo robí z telefónu prefektného pomocníka v multitaskingu.  

Smartfón má zabudovaný aj sekundárny Super AMOLED displej na zadnej časti hneď vedľa fotoaparátu. Ten má uhlopriečku 1.1 palca s rozlíšením 112 x 300 px. Účelom tohto displeja je informovať napr. o prichádzajúcich hovoroch, notifikáciach, správach, čase a pod. keď je telefón zložený.

Špecifikácie vlajkových lodí

Zadný fotoaparát smartfónu ponúkne dvojicu objektívov, kde hlavný aj ultraširokouhlý ponúknu rozlíšenie 12 Mpx. Predný fotoaparát ponúkne 10 Mpx (clona f/2.4) s možnosťou nahrávania videa až v 4K rozlíšení.   

Vyklápací smartfón Galaxy Z Flip ponúka jeden z najlepších procesorov minulého roka (2019), a to Qualcomm Snapdragon 855+, ku ktorému nájdete aj 8 GB operačnú pamäť RAM a 256 GB internú pamäť (bez možnosti rozšírenia o MicroSD kartu). Smartfón beží na operačnom systéme Android 10 s nadstavbou One UI 2. Batéria dosahuje kapacitu 3 300 mAh s podporou bezdrôtového nabíjania a rýchleho nabíjania (až do výkonu 15W) . Čítačku odtlačkov prstov má smartfón umiestnenú na bočnej strane. Medzi ostatné vlastnosti môžeme spomenúť podporu NFC na bezkontaktné platby.

Model Galaxy Z Flip určite stojí za zmienku a nájdeme v ňom aj veľa prestížnych fukcií. Telefón sa bude pohybovať vo vyšších cenových hladinách. Spoločnosť si za predobjednanie najnovšej imidžovky zvolila sumu 1480€. Ale povedzme si pravdu, takýto telefón nevidíme predsa každý deň. 


Zdroj foto | SAMSUNG

heureka graphics

Cena kvality mobily a GPS

Pridajte sa k tisícom našich spokojných zákazníkov a ohodnoťte vaše skúsenosti s nákupom na heureka.sk. Ďakujeme!
šípka
heureka.sk logo

Tovar doručený na výdajne miesto. Všetko ok.

star ratingstar ratingstar ratingstar ratingstar rating
heureka.sk logo

Všetko je dobré!

star ratingstar ratingstar ratingstar ratingstar rating
heureka.sk logo

Fajn

star ratingstar ratingstar ratingstar ratingstar rating

Registrujte sa

a ziskajte zľavy,
bonusy a rôzne výhody.

zľavy a akcie
EXTRA
zľavy a akcie
HISTÓRIA
HISTÓRIA
nákupov
REKLAMÁCIA
REKLAMÁCIA
bez bločku
VÝMENA NEROZBALENÉHO
VÝMENA NEROZBALENÉHO
tovaru do 30 dní
splátky
Ahoj!
nákup na splátky

Zistiť viac o
všetkých výhodách

Registrovať sa
ruka