Zavrieť ikona
Smart hodinky

Smart hodinky

Smart hodinky

 

Pre niekoho nenahraditeľný pomocník v každodennom živote, pre iného zbytočnosť za ktorú je škoda vyhadzovať peniaze. Aj tak by sa dali opísať pocity, ktoré vo väčšine ľudí vzbudzujú smart hodinky. Niet sa čomu čudovať, sme konzervatívny národ a každá technologická inovácia v nás zo začiatku vzbudzuje nedôveru. Až pokým ju sami nevyskúšame a nezistíme, že je to teda sakramentsky premakaná vecička.

Pamätáte sa ešte na svoje pocity voči mobilným telefónom v ich začiatkoch? Tiež sme si hovorili, že ich nepotrebujeme, že nás zbytočne obmedzujú, načo míňať peniaze za kredit... A teraz? Nepohneme sa bez nich ani len na záchod. Stali sa „súčasťou“ našej pravej ruky, naším najlepším priateľom, naším „milášikom“...

Smart hodinky sú určené pre tých, ktorí chcú túto „smartfónovú závislosť“ v sebe ovládnuť a efektívnejšie nakladať s voľným časom. Pre tých, ktorí chcú tráviť viac času s priateľmi a menej času na telefóne. Alebo jednoducho pre tých, ktorí obľubujú komfort a nechce sa im každú chvíľu vykladať telefón z vrecka a pátrať, či náhodou nezmeškali dôležitý hovor od ešte dôležitejších ľudí, nevšimli si naliehavý status o kamarátkinom obede na facebooku, nezabudli odpísať na frajerkinu milú SMS „s kým si a čo robíš“...

Poslaním inteligentných hodiniek je, aby nám život zjednodušovali a poskytovali viac voľnosti. Čo si myslíte vy? Prikloníte sa na stranu ich zatracovačov alebo ich budete zbožňovať? Predtým, než sa definitívne rozhodnete, dovoľte nám ukázať vám pár dôvodov, pre ktoré sa oplatí dať im šancu.


Inteligentné hodinky
 

Voľné ruky

Áno! Konečne budete mať opäť voľné obidve ruky. Chvíľu potrvá, než si na tento nový pocit zvyknete, ale až sa tak stane, otvoria sa vám nové nekonečné možnosti :)
 

Nepohoršujú okolie

Ak patríte k väčšine používateľov smartfónov, určite sa vám aspoň raz stalo, že ste pobúrili okolie svojím nevychovaným správaním. Hovoríme o surfovaní na internete počas rodinnej návštevy, o chatovaní na facebooku s kamošmi, keď ste si vyšli von s inými kamošmi, o fotení jedla v drahej reštaurácii, aby ste vzbudili závisť u priateľov na facebooku a tak ďalej. Sami viete, že tento zoznam by mohol byť poriadne dlhý. Na druhej strane, keď sa pozriete na hodinky nikomu ani nenapadne, že si kontrolujete notifikácie. Nádherne diskrétne riešenie.
 

Prednosť má to, čo je dôležité

Inteligentné hodinky majú dve výborné vlastnosti – jemným vibrovaním vás decentne upozornia na prichádzajúcu notifikáciu alebo hovor a, čo je najlepšie, nechajú vás vybrať si, pri ktorých notifikáciách sa tak stane. Predsa sami najlepšie viete, čo je pre vás dôležité a ktoré upozornenia len zbytočne rozptyľujú vašu pozornosť a oberajú vás o čas. Odrazu zistíte, že za celý deň ste ani raz neboli na facebooku, na instagram ste si ani nespomenuli a čuduj sa svete, prežili ste to bez ujmy.

Smart hodinky
 

Pomáhajú zdravému životnému štýlu

Preferujete zdravý životný štýl a aktívne športujete? Zaujíma vás, koľko krokov ste počas dňa prešli alebo koľko kilometrov ste ubehli? So smart hodinkami získate dokonalý prehľad o spálených kalóriách, kvalite svojho spánku, frekvencii srdcového tepu, či dokonca hladine cukru v krvi (pri drahších modeloch samozrejme).
 

Kontrolujú váš tréning

Monitor srdcového tepu je síce určený predovšetkým pre športovcov, ale ak uvažujete, že na sebe začnete pracovať, môže byť výborným vodítkom pre správnu kontrolu vášho tréningu. Dozviete sa, kedy v cvičení pridať a kedy ubrať, aby ste zbytočne neohrozili svoje zdravie a zároveň maximalizovali efekt z cvičenia. Nájsť správnu výšku maximálnej tepovej frekviencie síce chvíľu potrvá, vďaka smart hodinkám sa však okamžite dozviete, ako sa so záťažou vysporiadava vaše srdce.
 

Naučia vás kvalitne oddychovať

Budíte sa už ráno podráždený? Celý deň vás zmáha únava, hoci ste spali plných 8 hodín? Na vine môže byť zlá kvalita spánku. Hodinky vám síce nepovedia, čo ju spôsobuje, ale v prehľadných grafoch vám zobrazia, v ktoré dni ste mali najnepokojnejší spánok a počas ktorých hodín ste sa najviac prehadzovali. Navyše vás na základe rozpoznávania hlbokej a plytkej fázy spánku prebudia v čase, ktorý je pre vaše telo najzdravší.

Smart hodinky
 

Zachránia vám život

Analýza EKG je funkcia, ktorá vám môže zachrániť život. Meria elektrickú aktivitu srdca a zaznamenáva srdcový rytmus počas fyzickej aktivity i odpočinku, čím pomáha detekovať srdcové ochorenia. Ak beriete lieky, ktoré môžu ovplyvňovať činnosť srdca alebo trpíte srdcovou chorobou, EKG vám umožní neustále sledovať svoj zdravotný stav a včas zasiahnuť.
 

Ovládnete hudobný prehrávač

Tak toto je funkcia, pre ktorú si inteligentné hodinky skutočne zamilujete. Takmer všetky vám totiž umožnia ovládať hudobný prehrávač v smartfóne: zobraziť skladbu, ktorá sa práve prehráva, pridať alebo ubrať hlasitosť, posúvať piesne alebo medzi nimi prepínať v playliste.
 

Neprídete o svoj telefón

Táto funkcia môže byť zaujímavá pre ľudí, ktorí pravidelne strácajú smartfóny na festivaloch alebo ktorých o ne už aspoň raz pripravil nejaký nehanebný zlodej. Keďže hodinky musia so smartfónom neustále komunikovať, okamžite vás upozornia, ak sa vzdialite z jeho dosahu. Niektoré dokonca umožňujú nahrať dodatočnú aplikáciu, ktorá vás upozorní v prípade, že sa niekto pokúsi o neautorizované odomknutie telefónu alebo ním hoci len pohne.
 

Môžu zabrániť hádke

Zdá sa vám to nereálne? Vedecké štúdie túto teóriu potvrdzujú. Senzory najmodernejších hodiniek dokážu na základe monitoringu úrovní srdcového tepu, potu, teploty tela a hladiny hluku v miestnosti rozpoznať stúpajúcu hladinu hnevu a včas na ňu svojho majiteľa upozorniť. A to až s 86% presnosťou (zdroj: https://bit.ly/2U8ukNT).
 

Elegantný doplnok

Koľko ľudí, toľko chutí. Preto sa chytré hodinky vyrábajú v neuveriteľnom množstve rôznych prevedení a dizajnov. Patríte medzi aktívnych športovcov? Vyberte si hodinky s gumeným remienkom. Ste učiteľ? Elegantné kovové hodinky sú pre vás to pravé. Napredujete s módnymi trendami a radi pútate pozornosť? So super luxusnými hodinkami vykladanými drahými kameňmi určite neostanete bez povšimnutia. Doba pokročila a vy sa už nemusíte rozhodovať medzi výbornou výbavou a požadovaným dizajnom. Môžete mať oboje.Smart hodinky majú skutočne množstvo výborných funkcií a tento zoznam určite ešte časom porastie. Už teraz v podstate nosíme na ruke úžasné inteligentné minipočítače, ktoré plnia funkciu nášho osobného kondičného trénera, motivátora, lekára, asistenta, rosničky alebo psychológa.

A teraz, keď poznáte všetky výhody inteligentných hodiniek, povedzte, že by ste si ich nechceli aspoň raz vyskúšať :)Pozrieť Smart hodinky Xiaomi

Pozrieť Smart hodinky Samsung

Pozrieť Smart hodinky Apple

Pozrieť Smart hodinky Huawei

Pozrieť Smart hodinky Umidigi

Pozrieť Smart hodinky Nokia

Pozrieť Smart hodinky Garmin

Pozrieť všetky inteligentné hodinky v Mobilonline.Chcem sa dozvedieť viac aj o fitness náramkoch.

 

Text: Erika Matúzová