Zavrieť ikona
youtube icontiktok iconfacebook iconinstagram icon
Obľúbené produktyObľúbené ikona
Porovnávanie produktovPorovnanie ikona

DUÁLNE VZDELÁVANIE

 
 
Spoločnosť Mobilonline neustále napreduje a hľadá nové spôsoby, ktorými by sa mohla rozvíjať. Jedným z nich je aj duálne vzdelávanie, do ktorého sa v priebehu minulého školského roka zapojila. Šiesti študenti tak dostali príležitosť stať sa súčasťou firmy, sledovať, ako to chodí a učiť sa od tých skúsenejších.

Ako sa študenti dostali k duálnemu vzdelávaniu?

Aby sa mohli študenti zapojiť do duálneho vzdelávania v Mobilonline, museli prejsť tromi kolami. Ako prezradila Tatiana Kovalančíková, v prvom rade išlo o úvodné stretnutie priamo v škole, kde bola predstavená firma. Následne prišli študenti so záujmom na centrálu, kde cez mobil vyplňovali dotazník a ako doplňujúcu úlohu písali recenzie na rôzne produkty. Tretie kolo pozostávalo z osobného pohovoru s vybranými uchádzačmi. Dominika, účastníčka duálneho vzdelávania, hovorí, že tento proces vôbec nebol náročný. „Škola nám predstavila rôzne firmy, z ktorých sme si mohli vybrať, ktorá sa nám najviac páči. Išli sme na pohovor a následne nám po výbere zavolali, podpísali sme s rodičmi učebné zmluvy, ktoré nám škola dala, a to bolo všetko.“

Ako vyzerá duálne vzdelávanie v praxi?

Študenti duálneho vzdelávania chodia do školy 4 dni v týždni a jeden deň sú na centrále spoločnosti Mobilonline. „O siedmej prídeme do firmy, stretneme sa s Táňou, sadneme si a porozprávame sa, urobíme dochádzku, a následne sa rozdelíme podľa oddelení. Každé 3 mesiace sme vystriedali iné oddelenie – prvé 3 mesiace som bola na marketingovom oddelení, ďalšie 3 v sklade a posledné 3 na reklamáciách. Týmto sme mohli vidieť, ako to všetko funguje, čo kto robí a aká dôležitá je ich práca pre firmu,“ prezradila Dominika.

 

Ako hodnotia duálne vzdelávanie úspešní účastníci?

„Chcel som sa naučiť nové veci a zistiť, ako vyzerá rozbehnutá firma. Uvedomil som si, že vedenie firmy, skladu nie je prechádzka parkom a treba na sebe makať . Spoznal som super ľudí a najviac sa mi páčilo v sklade, lebo sú tam super skladníčky a cez leto mi firma poskytla brigádnickú ponuku ako pomocný skladník, takže som si aj privyrobil,“ uviedol Adam.

„Na duálne vzdelávanie som išla preto, aby som nabrala pracovné skúsenosti a aj kvôli tomu, že sa vo firme toho viac naučím ako v škole. Pre mňa to je určite pozitívna skúsenosť, nadobudla som veľa skúseností, pozrela som si na vlastné oči, ako firma funguje z rôznych uhlov. Najviac sa mi zapáčilo v sklade, kde som stretla úžasnú vedúcu Katku a kolegyňu Paťku, až natoľko, že som zostala pri nich brigádovať aj cez leto. Veľa ma toho naučili, aj čo sa týka práce, aj niečo do života a som za nich veľmi vďačná,“ dodala Dominika.

Chcete sa stať súčasťou našej firmy? 

Kontaktujte nás prosím na kovalancikova@mobilonline.sk :)